Penktadienį Klaipėdoje, buvusio faneros fabriko pastate, atidaryta bendradarbystės erdvė „Light House“ su bendrabučiu. Tai pirmoji iš čia kuriamo privataus kapitalo mokslo ir inovacijų slėnio „Baltic Tech Park“ erdvių.

„Light House“ bendradarbystės erdvės plotas siekia 1.500 kv. m, joje įrengta 200 darbo vietų. 140 iš jų yra bendroje erdvėje, dar 60 įrengta atskiruose nedideliuose biuruose (nuo 35 kv. m iki 67 kv. m, skirti dirbti komandoms nuo 4 iki 10 žmonių).

Viso atidaromo pastato plotas yra didesnis nei 6.000 kv. m. Be minėtos bendradarbystės erdvės, pastate taip pat įrengtas modernus bendrabutis su 18 lovų ir 12 miego kapsulių. Yra sporto salė, restoranas, erdvės renginiams, daugiafunkcių darbo erdvių, meditacijos kambarių ir kūrybinės dirbtuvės su visokiausiais įrankiais, pradedant plaktukais ir veržliarakčiais, baigiant 3D spausdintuvais. Vietoje dirba reziduojantis psichologas.

Šis pastatas – tik pirmas projekto „Baltic Tech Park“ etapas. Iš viso planuojami 4 etapai. Žadama pastatyti dar apie 8.000 kv. m ploto patalpų, naujuose pastatuose ketinama įrengti laboratorijų, bandomosios gamybos kambarių ir kitų mokslui ir verslui reikalingų patalpų. Tam planuojama skirti apie 8 mln. Eur. Į projektą iš viso planuojama investuoti apie 12–13 mln. Eur. Kol kas esą investuota maždaug 6 mln. Eur. Darbus planuojama baigti 2021–2022 m.

Plačiau: www.vz.lt